MERDEKA! MERDEKA! MERDEKA!

MERDEKA! MERDEKA! MERDEKA!
2018, 31 OGOS: Kemerdekaan yang amat manis kali ini kerana buat julung kalinya Malaysia merdeka daripada cengkaman kleptokrat yang hampir-hampir 'bersultan di mata, beraja di hati'.

GST

Khamis, April 02, 2015

| | |
TAHNIAH KERAJAAN MALAYSIA atas keberanian melaksanakan GST walaupun dibaling najis dari segenap penjuru oleh pembangkang dan pengelat cukai.

Para pembaling najis dan pengelat cukai, yang memberikan gambaran buruk bahawa langit telah runtuh menimpa rakyat Malaysia berikutan pelaksanaan cukai GST, bolehlah bersiap-siap untuk berpindah dan berniaga di negara-negara berikut yang belum melaksanakan GST:

di rantau Asia (Afghanistan, Bahrain, Bhutan, Iraq, Kumait, Maldives, Korea Utara, Oman, Qatar, Arab Saudi, Syria, Timor Leste, Emiriah Srab Bersatu dan Yemen),

di rantau Afrika (Angola, Comoros, Djibouti, Eritrea, Liberia, Libya, Somalia, Sudan Selatan dan Swaziland),

di negara pulau (Kiribati, Marshall, Micronesia, Nauru, Palau, Solomon dan Tuvalu),

di rantau Amerika (Bahamas, Cuba, Saint Lucia, Suriname dan USA).

Berhati-hati jika bercadang pindah ke USA. Cukai di USA dua lapis: lapis pertama cukai jualan yang dipungut oleh kerajaan negeri/kerajaan tempatan (antara 1% hingga 9.45%); lapis kedua cukai pendapatan individu yang dipungut oleh kerajaan pusat (antara 10% hingga 39.6%[Malaysia: 1%-25%]) dan cukai korporat (40% [Malaysia: 20%-25%]).

Kepada yang tidak berpuas hati dengan kadar 6% GST di Malaysia, bolehlah berhijrah ke Iran, Jepun atau Taiwan (ketiga-tiganya GST 5%) atau ke negara-negara berikut: 


SIA (19 Countries)
No.CountryGDP Per Capita
(World Bank, 2011, USD)
Year of ImplementationCurrent Rate (%)
1Bangladesh743199115.0
2China5,445199417.0
3India1,509200512.5
4IranNA20085.0
5Japan45,90319895.0
6Jordan4,666200116.0
7Kazakhstan11,357199112.0
8Kyrgyzstan1,124199920.0
9Lebanon9,413200210.0
10Mongolia3,129199810.0
11Nepal619199713.0
12Pakistan1,189199016.0
13Papua New Guinea1,845200410.0
14South Korea22,424197710.0
15Sri Lanka2,835200212.0
16TaiwanNA19865.0
17Tajikistan935200720.0
18Turkmenistan5,497199315.0
19Uzbekistan1,546199220.0

Andainya kekurangan wang tambang, berhijrahlah ke Singapura atau Thailand (GST 7% ), atau Australia (GST 10%), atau New Zealand (GST 15%)

Senarai penuh negara yang mengamalkan GST dan negara yang tidak mengamalkan GST di sini: http://gst.customs.gov.my/en/gst/Pages/gst_ci.aspx